RIHs hold er gået videre til 3.runde af Elevskolecuppen.
 
pr. 18/3-20: Vi afventer dato og mulighed for afholdelse af 3.runde.
_______________________________________________________________________________________________________________________

Vi skal derfor afholde Elevskole Cup søndag d. 26. januar fra kl. 14.00 for pulje 1 ØST og pulje 4 ØST.
 
RESULTATER SØNDAG d. 26. januar 2020: 
 
Pulje 1 ØST - 2.runde:
Rideklubben Hundested I - 268,74%
Maarum Rideklub - 261,10%
Stutsborg Rideklub - 258,75%
 
Pulje 4 ØST - 2.runde:
Nordøstsjællands Rideklub I - 257,66%
Rideklubben Hundested II - 261,61%
Himmelev Rideklub - 267,45%
 
 
STARTLISTER d. 26.01.2020:
 
Gruppe 1. kl. 14.00 - PULJE 1 ØST 2.runde
1. Julie Holte Amy RIH LD1
2. Lærke Themsen Golden RIH LD1
3. Astrid Christensen Coockie RIH LC1
4. Liva Dyre Sindy RIH LC1
5. Emilie Sigersted Overgaard Amy MMR LD1
6. Mie Funch Golden STUT LD1
7. Kathrine Kofoed Coockie STUT LC1
8. Anna Müller Sindy MMR LC1
9. Ida Bartholin Amy STUT LD1
10. Victoria Nielsen Golden MMR LD1
11. Trine Brygger Coockie MMR LC1
12. Selma Winsløw Sindy STUT LC1
         
         
         
Gruppe 2. kl.15.00 - PULJE 4 ØST 2.runde  
1. Stine Poppel Lotus RIH LD1
2. Athena Reedtz Anassis Nellie RIH LD1
3. Amalie Holte Sally RIH LC1
4. Liva Dyre Gilbert RIH LC1
5. Caroline Lygum Lotus NØR LD1
6. Frida Kundby Eriksen Nellie HIM LD1
7. Laura Specht Sally NØR LC1
8. Smilla Sendsen Gilbert HIM LC1
9. Mikkeline Wasseman Lotus HIM LD1
10. Karoline Grønholt Nellie NØR LD1
11. Elvira Svendsen Sally HIM LC1
12. Ida Marie Worsøe Gilbert NØR LC1
 
 
Tuneringsplan ØST 2.runde:
 
 

DRF Elevskole Cup 2020 er en landsdækkende tunering for elevryttere. Turneringen går fra oktober 2019 til maj 2020. Denne cup giver elevskoleryttere en unik oplevelse, for at deltage i stævner, hos andre klubber med elevhold, og klubben skal ikke tænke på at skulle transportere elevhestene - det er kun ryttere der skal køre til stævnet. Den stævneansvarlige klub (værtsklubben) står for at stille pony/heste til rådighed for de deltagene ryttere.
 
Finalen afvikles ved stævnet Equitour Aalborg den 22.-24. maj 2020
 
Se mere om Elevskole Cup her:
 
Elevskole Cup LD1 program: 
 
Elevskole Cup LC1 program;
 

 
Lørdag d. 23. november 2019 er det vores tur til at afholde Elevskole Cup for pulje 3 ØST - 1.runde og pulje 5 ØST - 1.runde.
 
Samlet resultat for Pulje 3 ØST - 1.runde:
Nordøstsjællands Rideklub = 819,544%
Rideklubben Hundested I = 810,336%
Hillerød Sportsrideklub = 807,859%
 
Samlet resultat for Pulje 5 ØST - 1.runde:
Stutsborg Rideklub = 551,216%
Rideklubben Hundested II = 521,712%