RIHs hold er gået videre til 3.runde af Elevskolecuppen.
Vi skal derfor afholde 3. runde af Elevskole Cup torsdag d. 20. august 2020.
Yderligere info kommer senere.
_______________________________________________________________________________________________________________________
Vi skal derfor afholde Elevskole Cup søndag d. 26. januar fra kl. 14.00 for pulje 1 ØST og pulje 4 ØST.
RESULTATER SØNDAG d. 26. januar 2020:
Pulje 1 ØST - 2.runde:
Rideklubben Hundested I - 268,74%
Maarum Rideklub - 261,10%
Stutsborg Rideklub - 258,75%
Pulje 4 ØST - 2.runde:
Nordøstsjællands Rideklub I - 257,66%
Rideklubben Hundested II - 261,61%
Himmelev Rideklub - 267,45%
STARTLISTER d. 26.01.2020:
Gruppe 1. kl. 14.00 - PULJE 1 ØST 2.runde |
1. | Julie Holte | Amy | RIH | LD1 |
2. | Lærke Themsen | Golden | RIH | LD1 |
3. | Astrid Christensen | Coockie | RIH | LC1 |
4. | Liva Dyre | Sindy | RIH | LC1 |
5. | Emilie Sigersted Overgaard | Amy | MMR | LD1 |
6. | Mie Funch | Golden | STUT | LD1 |
7. | Kathrine Kofoed | Coockie | STUT | LC1 |
8. | Anna Müller | Sindy | MMR | LC1 |
9. | Ida Bartholin | Amy | STUT | LD1 |
10. | Victoria Nielsen | Golden | MMR | LD1 |
11. | Trine Brygger | Coockie | MMR | LC1 |
12. | Selma Winsløw | Sindy | STUT | LC1 |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
Gruppe 2. kl.15.00 - PULJE 4 ØST 2.runde | |
1. | Stine Poppel | Lotus | RIH | LD1 |
2. | Athena Reedtz Anassis | Nellie | RIH | LD1 |
3. | Amalie Holte | Sally | RIH | LC1 |
4. | Liva Dyre | Gilbert | RIH | LC1 |
5. | Caroline Lygum | Lotus | NØR | LD1 |
6. | Frida Kundby Eriksen | Nellie | HIM | LD1 |
7. | Laura Specht | Sally | NØR | LC1 |
8. | Smilla Sendsen | Gilbert | HIM | LC1 |
9. | Mikkeline Wasseman | Lotus | HIM | LD1 |
10. | Karoline Grønholt | Nellie | NØR | LD1 |
11. | Elvira Svendsen | Sally | HIM | LC1 |
12. | Ida Marie Worsøe | Gilbert | NØR | LC1 |
Tuneringsplan ØST 2.runde:
DRF Elevskole Cup 2020 er en landsdækkende tunering for elevryttere. Turneringen går fra oktober 2019 til maj 2020. Denne cup giver elevskoleryttere en unik oplevelse, for at deltage i stævner, hos andre klubber med elevhold, og klubben skal ikke tænke på at skulle transportere elevhestene - det er kun ryttere der skal køre til stævnet. Den stævneansvarlige klub (værtsklubben) står for at stille pony/heste til rådighed for de deltagene ryttere.
Finalen afvikles ved stævnet Equitour Aalborg den 22.-24. maj 2020
Se mere om Elevskole Cup her:
Elevskole Cup LD1 program:
Elevskole Cup LC1 program;
Lørdag d. 23. november 2019 er det vores tur til at afholde Elevskole Cup for pulje 3 ØST - 1.runde og pulje 5 ØST - 1.runde.
Samlet resultat for Pulje 3 ØST - 1.runde:
Nordøstsjællands Rideklub = 819,544%
Rideklubben Hundested I = 810,336%
Hillerød Sportsrideklub = 807,859%
Samlet resultat for Pulje 5 ØST - 1.runde:
Stutsborg Rideklub = 551,216%
Rideklubben Hundested II = 521,712%